یکی از ویژگی های مطلوب و ضروری در هنگام انتخاب و خرید هر محصول، ارائه خدمات پس از فروش موثر، کارآمد و در دسترس از سوی شرکت تولید کننده می باشد تا نگرانی های استفاده از محصول را برای مشتریان رفع نماید و باعث بهره مندی موثر از محصول گردد.

تمامی نرم افزارهای پیشگامان دارای این ویژگی بسیار مهم، با خدمت رسانی متنوع در خصوص هرگونه اشکال هستند و کارشناسان پشتیبانی ما در هر لحظه از شبانه روز بر حسب نیاز شما بصورت حضوری، تلفنی، اینترنتی و … درخدمت شما مشتریان گرامی می باشند.

لازم به ذکر است تمامی محصولات نرم افزاری پیشگامان بر اساس سطح انتخاب شده دارای ۶ ماه تا یک سال پشتیبانی رایگان هستند و پشتیبانی شامل تمامی خدمات نرم افزار در مدت اعلام شده می باشد.

پشتیبانی حضوری

در صورت ایجاد مشکلات نرم افزاری برای مشتریان در خصوص نحوه ی استفاده از نرم افزار، نصب مجدد نرم افزار و … و درخواست آنان برای حضور کارشناسان پشتیبانی در مجموعه کاری آنان، کارشناسان ما در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن در محل حاضر و اقدام به رفع مشکلات مشتریان با بالاترین کیفیت می نمایند.

پشتیبانی تلفنی

در صورت تماس تلفنی با گروه پشتیبانی نرم افزار شرکت پیشگامان، کارشناسان مجرب ما پاسخگوی نیاز شما مشتریان گرامی در تمام زمینه های مرتبط با نرم افزار می باشند و شما با صرف کمترین زمان به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت.

پشتیبانی اینترنتی

کارشناسان ما جهت پاسخگویی هرچه سریعتر به نیازهای شما، توسط نرم افزارهای کنترل از راه دور در هر لحظه با شما همراه هستند و نیازهای شما را رفع می نمایند. با استفاده از این سیستم،گویی کارشناسان ما در کنار شما حضور دارند و هیچگاه نرم افزار باعث بروز اشکال و کندی در سیستم کاری شما نمی شود.